Haber Detayı
09 Aralık 2020 - Çarşamba 12:22
 
30 yıllık turizmciyim bundan doğal ne olabilir ki?
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Bodrum'da bir otel alımıyla ilgili CHP'li milletvekillerinin sorularını yanıtladı.
TURİZM Haberi
30 yıllık turizmciyim bundan doğal ne olabilir ki?

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, bakanlığının 2021 yılı bütçesi TBMM’de görüşülürken Bodrum'da bir otel alımıyla ilgili CHP Antalya Milletvekili Osman Budak ile CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban'ın kendisine sorularına yanıt verirken, “30 yıllık bir turizm şirketinin asli faaliyet alanı içinde otel alıp satmasından daha doğal ne olabilir” dedi.

 

Bakan Ersoy konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

 

“Ben 1985 yılından beri, yaklaşık 35 yıldır, turizm mesleği içindeyim. 1991 yılında kurmuş olduğum firmamla kurumsal olarak 30 yıldır turizm işletmeciliği ve turizm yatırımı yapan, 6 bin 800'den fazla çalışanı olan, turizmde en yüksek cirolardan birini yapan, yurt dışında hiçbir yatırımı olmayan, Türkiye'nin sayılı turizm gruplarından birinin asli faaliyet alanı içinde otel alıp satmasından, her koşulda Türkiye'nin turizmine, Türkiye'nin geleceğine güvenerek bu konuda yatırım yapmasından daha doğal ne olabilir?

 

2003'ten beri, yaklaşık on altı yıldır, sahip olduğu ve yaptığı tahsis yatırımları sebebiyle binlerce diğer tahsis yatırımcısı gibi devletin kiracısı olan bu firmanın sanki bu faaliyeti ilk defa oluyormuş, yeni bir şeymiş gibi gösterilmesini, siyaseten bir şaibe varmış gibi algılatılmasını son derece yanlış ve manidar bulduğumu özellikle belirtmek istiyorum. Turizm tahsisleri konusunda, turizm yatırımları konusunda bir bilgi sahibi değilsiniz. Ama en azından bir bilene sormanız gerekirdi.”

 

Turizm Gazetesi

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı