Haber Detayı
08 Nisan 2021 - Perşembe 12:05
 
Bodrum’da doğal gaz tartışması büyüyor
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın geçtiğimiz günlerde “müjde” olarak duyurduğu doğal gazla ilgili tartışma büyüyor. Sivil toplum örgütleri doğal gaza karşı çıkarken, AK Parti İlçe Başkanı Osman Gökmen’in açıklaması, gözlerin Aras’a çevrilmesine neden oldu. Ahmet Aras da konuyla ilgili bir açıklama yaptı.
GÜNDEM Haberi
Bodrum’da doğal gaz tartışması büyüyor

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak Bodrum’a doğal gazın gelmesiyle ilgili çalışmaların başladığını söyledi. “Müjde” olarak duyurduğu gelişmede Aras, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı nezdinde yaptığı girişimler sonucunda doğal gaz çalışmasının başladığını söylemişti.

 

Ahmet Aras’ın bu açıklamasından sonra bazı sivil toplum örgütleri yaptığı basın açıklamasında doğal gaza karşı olduklarını belirterek Başkan Aras’ı eleştirdi.

 

OSMAN GÖKMEN’DEN ÇARPICI AÇIKLAMA

Bu gelişmelerden sonra AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen’den çarpıcı bir açıklama geldi. Gökmen Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in Bodrum’a doğal gaz gelmesi konusunda herhangi bir bilgisi olmadığını, bakanlıkta da bu yönde bir çalışma olmadığını söyledi. Ahmet Aras’ı da eleştiren Gökmen; “Sayın Aras, Bodrum açıklarında doğal gaz buldunuz da bizim mi haberimiz yok” dedi.

 

ARAS’TAN MECLİS TOPLANTISINDA AÇIKLAMA

Bu gelişmelerden sonra dün yapılan belediye meclis toplantısında konuşan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum’a doğal gaz çalışmalarıyla ilgili bilgiyi bu bölgede doğal gaz çalışması yapan firmadan aldığını, bakan Dönmez’in de ilgili firmayla bu yönde konuştuğunu aktardığını söyledi.

 

Tüm bu gelişmelerden sonra Bodrum’da doğal gaz tartışmasının nasıl şekilleneceği merak konusu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı