Haber Detayı
24 Temmuz 2020 - Cuma 22:52
 
Bodrumlu sporcular zirveye tırmandı
Merkezi İzmir’de bulunan Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Genel Merkezi’nce düzenlenen Van Gölü çevresindeki altı dağa çıkış projesi 12-18 Temmuz 2020 tarihlerinde 16 sporcunun katılımıyla gerçekleşti. Tırmanışlarda Bodrum’dan 3 isim yer aldı.
YAŞAM Haberi
Bodrumlu sporcular zirveye tırmandı

Genel Merkez sporcularının yanı sıra Bodrum ve Turgutlu şubelerinden de katılımın olduğu zirve tırmanışlarında sırası ile Artos (3537m.), Gören (2300m.), Kevenli (2812m.), Süphan (4058m.), Nemrut (2948m.) ve Büyük Erek (3204) dağlarına tam kadro ile çıkılarak büyük bir başarıya imza atıldı.

 

Kulüp Genel Başkanı Orhan Kozan: "20.yılımızda dağ zirvelerinden aldığımız vatan topraklarını ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzuruna çıkartarak, sonrasında şehitlerimiz ile buluşturmayı amaçladık. Van Gölü Altılısı ise bu projenin en önemli ayağını teşkil ediyordu, bu nedenle başarı ile tamamlamış olmaktan dolayı çok mutluyuz, tüm sporcularımızı kutluyorum” diye konuştu. Sporcular ise, "Bu proje bizler için büyük bir hayaldi, hep birlikte başarmanın gururunu yaşıyoruz, zirvelerden aldığımız toprakları özel olarak yaptırılan keselere koyarak Anıtkabir ziyaretine kadar evlerimizin baş köşesinde saklayacağız." dediler.

 

Zirve Dağcılık Turgutlu Şube Başkanı Osman Tuğrul ise yaptığı açıklamada; "İlçemizi ve şubemizi Van'da başarıyla temsil ederek tüm zirveleri gerçekleştiren yönetim kurulu üyemiz Semih Çolak'ı kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz." dedi.

 

Tırmanışa Bodrum’dan Gönül Öztürk, Ömer Fikret Dağ ve Hatice Anter katıldı. Bodrumlu sporculardan Gönül Öztürk, organizasyonun çok güzel, tırmanışın ise çok zorlu ama bir o kadar da keyifli olduğunu söyledi.

 

Turgutlu Yankı

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı