Haber Detayı
15 Ocak 2021 - Cuma 12:48
 
Eğlenerek öğreniyorlar
Kale Okulları, ara vermeden sürdürdüğü online eğitimlerde ev ortamında sınıf havası yaratarak eğitimle eğlenceyi birleştiriyor.
EĞİTİM Haberi
Eğlenerek öğreniyorlar

Türkiye’de ilklere imza atan Kale Okulları, pandemi döneminde öğrencilerine en iyi eğitimi vermek için seferber oldu. Öğrencilerinin online eğitime yoğun şekilde katıldığı Kale Okulları’nda, düzenlenen etkinliklerle evlerde adeta bir sınıf ortamı yaratılıyor. Her branşta kalıcı öğrenmeyi gerçekleştirmek isteyen Kale Okulları, bu amaçla öğrencilerine yönelik bir çok yöntem ve teknik kullanıyor.

 

Kale Okulları’nın Tuzla Kampüsü’nde bu haftaki online derslerinde ülkemizin yeryüzü şekillerini işleyen öğrenciler, bunu hazırladıkları maketler ile eğlenceli etkinliğe dönüştürdü.

 

Yönetim Kurulu Başkanı Bahir Azak, hem öğrencilerin, hem de öğretmenlerin online derslerde çok keyifli anlar yaşadıklarını belirterek; “yaparak, yaşayarak, eğlenerek eğitim vermeyi online süreçte de devam ettirmeyi başaran Kale Okulları’nda amacımız kalıcı öğrenme gerçekleştirmek. Bu yönde eğitimimiz grubumuza bağlı tüm okullarımızda aynı anlayışla devam ediyor” dedi. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı