Haber Detayı
28 Nisan 2021 - Çarşamba 22:03
 
Kale Okulları’ndan Bodrum’a dev yatırım!
Kale Okulları Türkiye genelinde eğitim alanındaki yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Kale Bodrum Yat İnşa Lisesi ve Kale Bodrum İnşaat Teknolojileri Lisesi, 2021-2022 eğitim öğretim yılında eğitime başlayacak.
YAŞAM Haberi
Kale Okulları’ndan Bodrum’a dev yatırım!

2021-2022 eğitim-öğretim döneminde, Bodrum’da bölgenin en çok ihtiyaç duyulan sektörü olan yat inşası önemli adımlar atıldı. Ortakent’te’ki kampüsünde açılacak Yat İnşa Lisesi ile beraber İç Mimarlık İnşaat Teknolojileri Lisesi de Kale Okulları’nın bir diğer önemli yatırımı olacak.

 

Kale Bodrum Yat İnşa Lisesi eğitim ve öğretim ücretinin devlet tarafından karşılanacağı bir okul olacağını ve dünyada sektördeki tüm yeniliklerin eğitime yansıyacağını belirten Kale Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Bahir AZAK; “Kale Okulları olarak amacımız öğrencilerimizi 21. Yüz yıl yetkinliklerine uygun yetiştirmek ve meslek liselerinde daha mezun olmadan işi öğretmek... Bu lisemizin de en birincil amacı ihtiyaca uygun öğrenciler yetiştirmek ve istihdam edilmelerine olanak sağlamak olacak. Yüzde yüz devlet destekli okuyacak ve mezun olacak öğrencilerimiz; ustalık belgesi, usta öğreticilik belgesi, iş yeri açma belgesi, europass belgesi gibi çeşitli belgelere sahip olabilecekve yurt dışında eğitim alma imkanı da bulabilecek” dedi.

 

Başarılı eğitimci Bahir Azak; “Amacımız; kaliteli elemanlar yetiştirerek devletimize ve faaliyet gösterdiğimiz bölgelerde ki sektörlere katkı sağlamaktır” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı