Haber Detayı
23 Şubat 2021 - Salı 15:29
 
Şoför esnafına güzel haber
AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin şoför esnafından yıllardır aldığı bazı ücretleri, mahkeme kararına istinaden geri ödeneceğini duyurdu.
GÜNDEM Haberi
Şoför esnafına güzel haber

Yıllardır şoför esnafının en büyük dertlerinden biri olan bir sorun, mahkeme kararıyla çözüldü. AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin taksici, dolmuşçu, servisçi esnafından yıllardır aldığı bedellerin mahkeme kararıyla geri ödeneceğini söyledi. Bodrum Şoförler Odası Başkanı Hasan Kablı’nın da tarafı olduğu davanın avukatı, Gökmen’in hukuk danışmanı, aynı zamanda AK Parti Muğla İl yönetim ve yürütme kurulu üyesi olan avukat Barış Eğilmez’in müthiş hukuk mücadelesi verdiği davanın sonuçlanmasıyla Muğla Büyükşehir Belediyesi, yıllardır aldığı tüm bedelleri şoför esnafına geri ödeyecek.

 

50-60 MİLYON LİRALIK BİR ÖDEME YAPILACAK

Konuyla ilgili bir açıklama yapan AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen,  güzergah izin belge ücreti, araç uygunluk belge ücreti, taksi çalışma izni belge ücreti, araç devir ücreti gibi ücretler konusunda açılan davaların sonuçlandığını söyledi. Bodrum Şoförler Odası Başkanı Hasan Kablı’nın da bu konularla ilgili önemli mücadelesi olduğunu söyleyen Gökmen; “Hukuk danışmanım, partimizin Muğla İl yönetim ve yürütme kurulu üyesi avukat Barış Eğilmez’in müthiş hukuk mücadelesiyle tüm Muğla’da yıllarca Büyükşehir Belediyesi’nin şoför esnafımızdan almış olduğu hukuksuz bedeller, mahkeme kararıyla geri ödenecek. Bodrum Şoförler Odası’nın da avukatı olan Sayın Barış Eğilmez’den aldığımız müjdeyle, şoför esnafımızın yükü bir nebze de olsa hafifleyecek. Geri ödenecek toplam tutarın 50-60 milyon lira arasında olacağını tahmin ediyoruz. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin kanun tanımadan, esnafımıza eziyet ederek aldığı hukuksuz bedellerin en kısa sürede şoför esnafımıza geri ödenmesini bekliyoruz. Konunun takipçisi olacağız” dedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı