Yazı Detayı
15 Nisan 2021 - Perşembe 11:32
 
RUSYA’NIN GEREKÇESİ SADECE PANDEMİ Mİ?
Hüseyin SOFTA
h_softa_06@hotmail.com
 
 

Ülkemiz turizminde olmazsa olmaz değerinde yeri olan Rusya, 15 Nisan - 1 Haziran arasında seyahat kısıtlaması getirdi.

 

Avrupa ülkelerinin özellikle İngiltere ve Almanya gibi ülkelerinde bu tarz kısıtlamalar getirmesi ile maalesef turizmimiz çok önemli bir darbe daha aldı. Bu karar ülkemizde turizm tesislerinin çok büyük bir bölümünün Haziran’a kadar açamayacağı veya yerli müşteriye hitaben bir açılış ve faaliyeti içerisinde olacağını gösterir.

 

Turizmciler olarak Rusya ile olan diplomatik ilişkilerimizin daha dikkatli olması gerektiğine inanıyoruz. Rusya’nın bahanesinin sadece pandemi vakalarındaki artış olduğunu düşünmüyoruz.

 

Rusya’nın bu doğrultuda Türkiye’nin yerine alternatif olarak Mısır’ı tercih etmesi de burada çok büyük terör saldırılarına maruz kalmasına rağmen düşündürücü bir tercihtir.

 

2020 turizmini büyük ölçüde kaybeden turizmci için 1 Haziran’dan sonrasının ne olacağı da meçhul olduğu gibi, maalesef karamsar bir görüntünün sıkıntıyı büyütmesi endişesi mevcuttur

 

Ülke olarak hem pandeminin azalması için çok güçlü önlemler almalıyız, hem de diplomasimizi turizm gibi hayati bir sektörü de düşünerek yönlendirmeliyiz.

 
Etiketler: RUSYA’NIN, GEREKÇESİ, SADECE, PANDEMİ, Mİ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı