Bodrum'un GÖLGESİ
Köşe Yazarı
Bodrum'un GÖLGESİ
 

BEN CHP’Mİ GERİ İSTİYORUM!

Bu satırları yazan 61 yaşında bir vatandaş olarak belirtmek isterim ki; oy kullanmaya başladığım günden bu yana ne genel, ne de yerel seçimlerde CHP’den başka hiçbir partiye oy atmadım. Gerek İstanbul’da, gerekse 35 yıldır yaşadığım Bodrum’da sadece CHP’ye oy kullandım. Atam’ın partisi olan CHP tıpkı Bayrağım, vatanım, devletim ve Atatürk’üm gibi kırmızı çizgimdi. Öyle ki bunca yıllık hayatımda sırf CHP’nin hissesi olduğu için ve Atatürk’ün kurması sebebiyle sadece ve sadece İş Bankası’nda hesabım oldu. Hayatım boyunca kırmızı çizgim olması sebebiyle CHP’yi kimseyle tartışmadım, kimseye CHP hakkında söz söyletmedim. Öyle ki 80 öncesinde sağ sol kavgalarında CHP uğruna çok dayak yedim, hapis yattım. Ya şimdi? Maalesef şimdi CHP denen partinin beni CHP’m olmadığını üzülerek görüyorum. Bu CHP ne benim CHP’m, ne de Atam’ın CHP’si. Zamanında gençlerimiz “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” diye yeri göğü inletirken, Şimdi ki CHP’nin uşağı olduğu partinin gençleri bize “Mustafa Kemal’in itleri” diye bağırıyordu. PKK’dan ve İmralı’da ki caniden emir alıp ülkemi bölmek isteyenlerin uşağı olan partiye “Benim CHP’m” diyebilir miyim? Suriye tezkeresine HDP ile birlikte “Hayır” oyu veren parti maalesef bu CHP! İstanbul gibi Türkiye’nin en büyük şehrinde il başkanlığı yapan şahıs Ermeni soykırımı yalanını tanıyacak kadar fütursuz. Partisinin kurucusuna “Atatürk” diyemeyecek kadar nefret dolu! Kadıköy Belediye Başkanı, “Diren Lice Kadıköy seninle” ve “HDP’ye yapılan faşist saldırıları kınıyorum” diyecek kadar fütursuz. Ve bu şahıs güya CHP’li! Bu şahıs 29 Ekim’de çıkarak utanmadan tezkereye “Evet” oyu veren tüm partilere hakaret edecek kadar ileri gidebiliyor. Atatürk’ün bölücülere, vatan hainlerine hiç tahammülü yoktu. Önüne gelen bu sorunlara nasıl tepki verdiğini hepimiz biliyoruz. Şimdi Atatürk’ün kurduğu parti bölücülerle, vatan hainleriyle bir arada! Ne için, hangi amaçla! Eğer Atatürk bugün yaşasa bu CHP’yi ne yapardı, soruyorum! Ayrıca başka bir şeyi daha merak ediyorum; Atatürk bugün yaşasa bu CHP’ye genel başkan olabilir mi? Buna şimdi ki CHP’liler izin verir mi? Bugün ki CHP maalesef Atatürk’ü bir araç olarak kullanıyor. Kendisine oy verenlerin Erdoğan karşıtlığını kendi emelleri için kullanıyor, bunu sömürüyor. Şimdi ki CHP benim CHP’m değil. Ben CHP’mi geri istiyorum!
Ekleme Tarihi: 31 Ekim 2021 - Pazar

BEN CHP’Mİ GERİ İSTİYORUM!

Bu satırları yazan 61 yaşında bir vatandaş olarak belirtmek isterim ki; oy kullanmaya başladığım günden bu yana ne genel, ne de yerel seçimlerde CHP’den başka hiçbir partiye oy atmadım.

Gerek İstanbul’da, gerekse 35 yıldır yaşadığım Bodrum’da sadece CHP’ye oy kullandım.

Atam’ın partisi olan CHP tıpkı Bayrağım, vatanım, devletim ve Atatürk’üm gibi kırmızı çizgimdi. Öyle ki bunca yıllık hayatımda sırf CHP’nin hissesi olduğu için ve Atatürk’ün kurması sebebiyle sadece ve sadece İş Bankası’nda hesabım oldu.

Hayatım boyunca kırmızı çizgim olması sebebiyle CHP’yi kimseyle tartışmadım, kimseye CHP hakkında söz söyletmedim.

Öyle ki 80 öncesinde sağ sol kavgalarında CHP uğruna çok dayak yedim, hapis yattım.

Ya şimdi?

Maalesef şimdi CHP denen partinin beni CHP’m olmadığını üzülerek görüyorum. Bu CHP ne benim CHP’m, ne de Atam’ın CHP’si.

Zamanında gençlerimiz “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” diye yeri göğü inletirken, Şimdi ki CHP’nin uşağı olduğu partinin gençleri bize “Mustafa Kemal’in itleri” diye bağırıyordu.

PKK’dan ve İmralı’da ki caniden emir alıp ülkemi bölmek isteyenlerin uşağı olan partiye “Benim CHP’m” diyebilir miyim?

Suriye tezkeresine HDP ile birlikte “Hayır” oyu veren parti maalesef bu CHP!

İstanbul gibi Türkiye’nin en büyük şehrinde il başkanlığı yapan şahıs Ermeni soykırımı yalanını tanıyacak kadar fütursuz. Partisinin kurucusuna “Atatürk” diyemeyecek kadar nefret dolu!

Kadıköy Belediye Başkanı, “Diren Lice Kadıköy seninle” ve “HDP’ye yapılan faşist saldırıları kınıyorum” diyecek kadar fütursuz. Ve bu şahıs güya CHP’li!

Bu şahıs 29 Ekim’de çıkarak utanmadan tezkereye “Evet” oyu veren tüm partilere hakaret edecek kadar ileri gidebiliyor.

Atatürk’ün bölücülere, vatan hainlerine hiç tahammülü yoktu. Önüne gelen bu sorunlara nasıl tepki verdiğini hepimiz biliyoruz. Şimdi Atatürk’ün kurduğu parti bölücülerle, vatan hainleriyle bir arada!

Ne için, hangi amaçla!

Eğer Atatürk bugün yaşasa bu CHP’yi ne yapardı, soruyorum! Ayrıca başka bir şeyi daha merak ediyorum; Atatürk bugün yaşasa bu CHP’ye genel başkan olabilir mi? Buna şimdi ki CHP’liler izin verir mi?

Bugün ki CHP maalesef Atatürk’ü bir araç olarak kullanıyor. Kendisine oy verenlerin Erdoğan karşıtlığını kendi emelleri için kullanıyor, bunu sömürüyor.

Şimdi ki CHP benim CHP’m değil. Ben CHP’mi geri istiyorum!

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (1)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberbodrumgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Okcum
(26.01.2023 17:36 - #552)
Bütün gerçek CHP liler sizin gibi iradelerini ortaya koyduklarında Vatansever CHP geri gelebilir
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberbodrumgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.