Bodrum'un GÖLGESİ
Köşe Yazarı
Bodrum'un GÖLGESİ
 

YARDIM MALZEMELERİNİ MERAK EDİYORUM!

Hepimizin hayatını kabusa çeviren ve günlerce süren yangınların acısı hala yüreğimizde. Geçtiğimiz günlerde Mazı tarafına gittim ve göz yaşlarıma hakim olamadım. Güzelim doğa, güzelim orman nasıl katlolmuş, yüreğim ezilerek şahit oldum. Benim yaşımda ki biri için gördüklerim çok ağırdı. Hala etkisinden kurtulamadım. Tam o seyahatimin ertesinde şahit olduğum bazı konuşmalar ise bu yazıyı yazmama neden oldu. Biliyorsunuz yangınlar sırasında Bodrum’dan ve Türkiye’nin her yerinden on binlerce yardım malzemesi Bodrum'a yağdı. İnsanımızın ne kadar asil ve yüce gönüllü olduğuna bir kere daha, hep beraber şahit olduk. Jeneratörden ilk yardım malzemesine, yangın söndürme tüplerinden, şarj cihazlarına, giyim eşyalarından yiyecek içeceğe aklınıza ne gelirse Bodrum’a yağdı. Bu yardımların bir çoğu yangın esnasında kullanıldı. Ama yangınlar sona erince bu yardım malzemelerine ne oldu? İşte bunu merak ediyorum. Bodrum Belediyesi, artan malzemelerin depolandığı ve Allah korusun bir daha yangın ya da afet olursa bu amaçla kullanılacağını söylemişti. Fakat bildiğim kadarıyla belediye; ne kadar yardım malzemesi geldi, ne kadarı kullanıldı, ne kadarı arttı? Bu yönde bir açıklama yapmadı. İşte geçtiğimiz günlerde şahit olduğum bir konuşmada, bu yardım malzemelerinin ilgisiz kişilere kayıtsızca dağıtıldığı iddia ediliyordu. Biraz daha sordum soruşturdum, farklı kişilerden de aynı iddiaları duydum. Buna göre, yangın söndürme tüpleri, şarj aletleri, hatta bazı kıyafetlerin yangınla hiç ilgisi olmayan, ihtiyacı olmayan bazı kişilere verildiği iddia ediliyordu. Buna inanmak istemedim, istemiyorum. Ama hani derler ya “sinek küçüktür fakat mide bulandırır”, işte kafalarda bu yönde eğer bir şüphe oluşuyorsa, bunun önüne geçmesi gereken belediyedir. O yüzden ben buradan Bodrum Belediyesi’ne bir çağrıda bulunuyorum; Lütfen yangın sırası ve sonrasında Bodrum’a ne kadar yardım malzemesi geldiğini, bu yangın malzemelerinin ne kadarının yangın ve yaraları sarmak için kullanıldığını, kime, ne kadar, ne zaman verildiğini ve şu anda elde ne kadar malzeme kaldığını, bu malzemelerin nasıl envantere alınıp depolandığını açıklayın. Zira eminim ki ortada dolaşan bu iddialar beni olduğu kadar sizi de rahatsız ediyordur. Ayrıca iddia olmasa da bunları bilmenin en doğal hakkımız olduğunu düşünüyorum, ne dersiniz?
Ekleme Tarihi: 13 Eylül 2021 - Pazartesi

YARDIM MALZEMELERİNİ MERAK EDİYORUM!

Hepimizin hayatını kabusa çeviren ve günlerce süren yangınların acısı hala yüreğimizde. Geçtiğimiz günlerde Mazı tarafına gittim ve göz yaşlarıma hakim olamadım. Güzelim doğa, güzelim orman nasıl katlolmuş, yüreğim ezilerek şahit oldum.

Benim yaşımda ki biri için gördüklerim çok ağırdı. Hala etkisinden kurtulamadım.

Tam o seyahatimin ertesinde şahit olduğum bazı konuşmalar ise bu yazıyı yazmama neden oldu.

Biliyorsunuz yangınlar sırasında Bodrum’dan ve Türkiye’nin her yerinden on binlerce yardım malzemesi Bodrum'a yağdı. İnsanımızın ne kadar asil ve yüce gönüllü olduğuna bir kere daha, hep beraber şahit olduk.

Jeneratörden ilk yardım malzemesine, yangın söndürme tüplerinden, şarj cihazlarına, giyim eşyalarından yiyecek içeceğe aklınıza ne gelirse Bodrum’a yağdı. Bu yardımların bir çoğu yangın esnasında kullanıldı.

Ama yangınlar sona erince bu yardım malzemelerine ne oldu? İşte bunu merak ediyorum.

Bodrum Belediyesi, artan malzemelerin depolandığı ve Allah korusun bir daha yangın ya da afet olursa bu amaçla kullanılacağını söylemişti.

Fakat bildiğim kadarıyla belediye; ne kadar yardım malzemesi geldi, ne kadarı kullanıldı, ne kadarı arttı? Bu yönde bir açıklama yapmadı.

İşte geçtiğimiz günlerde şahit olduğum bir konuşmada, bu yardım malzemelerinin ilgisiz kişilere kayıtsızca dağıtıldığı iddia ediliyordu.

Biraz daha sordum soruşturdum, farklı kişilerden de aynı iddiaları duydum.

Buna göre, yangın söndürme tüpleri, şarj aletleri, hatta bazı kıyafetlerin yangınla hiç ilgisi olmayan, ihtiyacı olmayan bazı kişilere verildiği iddia ediliyordu.

Buna inanmak istemedim, istemiyorum. Ama hani derler ya “sinek küçüktür fakat mide bulandırır”, işte kafalarda bu yönde eğer bir şüphe oluşuyorsa, bunun önüne geçmesi gereken belediyedir.

O yüzden ben buradan Bodrum Belediyesi’ne bir çağrıda bulunuyorum;

Lütfen yangın sırası ve sonrasında Bodrum’a ne kadar yardım malzemesi geldiğini, bu yangın malzemelerinin ne kadarının yangın ve yaraları sarmak için kullanıldığını, kime, ne kadar, ne zaman verildiğini ve şu anda elde ne kadar malzeme kaldığını, bu malzemelerin nasıl envantere alınıp depolandığını açıklayın.

Zira eminim ki ortada dolaşan bu iddialar beni olduğu kadar sizi de rahatsız ediyordur.

Ayrıca iddia olmasa da bunları bilmenin en doğal hakkımız olduğunu düşünüyorum, ne dersiniz?

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberbodrumgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.