İbrahim BİLGİ
Köşe Yazarı
İbrahim BİLGİ
 

GENÇLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM!

Sevgili dostlar, Son zamanlarda şahit olduğum bazı gençlerin sohbetleri beni fazlasıyla üzdü. Bazı gençlerde oluşan yabancı hayranlığı, ülkesini küçük görme düşünceleri gerçekten çok düşündürücü. Kurtuluş mücadelemizde atalarımız 15-16 yaşlarında cepheye giderek şehit düştü. Hiçbir zaman kendilerini düşünmediler. Düşündükleri şu anda özgürce yaşamış olduğumuz vatanımızın toprağını, milletimizin birliğini korumaktı. Şanlı bayrağımız özgürce o atalarımız sayesinde dalgalanıyor. Atalarımız bile bile şehit olmaya giderken hiçbir zaman başka ülkelere gitmeyi düşünmedi. Onların tek gayesi ülkemizi özgür olarak gelecek nesillere bırakmaktı. İşte o atalarımız sayesinde dünyanın gördüğü en büyük Kurtuluş Savaşı kazanıldı. Ancak bugün gelinen noktada bazı gençlerimiz vatanını terk etmek, başka ülkelerde yaşamak, orada çalışmak, o ülkeye hizmet etmek istiyor. Bunu yaparken de siyasi nedenleri öne sürüyor. Şunu unutmamak lazım; özde olan devletimizin, vatanımızın, milletimizin birliğidir. Siyasiler gelip geçici ancak Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar kalıcıdır. Ülkemizin daha güçlü olması, bizim elimizdedir. Gençlerimiz kendilerine olduğu kadar ülkesi içinde çalışmalıdır. Bu da ancak gençlerimize vatan, devlet, bayrak, cumhuriyet sevgisi aşılayarak olur. Böylece gençlerimiz bu millete hizmet etmeyi öğrenir. O yüzden buradan Milli Eğitim Bakanlığı’na bir çağrıda bulunmak istiyorum; Çocuklarımıza, gençlerimize vatan, millet, devlet, bayrak, cumhuriyet, Atatürk sevgisini daha çok aşılamak için çalışmalar yapın. Ülkemizin gücünü, tarihini, imkansız denenleri nasıl başardığını gençlerimize iyi öğretin. Bu ülkeye ihanet edenlerin gençlerimizi etkilemesine, akıllarını çelmesine izin vermeyelim. Bunu yaparken de Atatürk’ün gençlere şu sözleri rehberimiz olsun; “Cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.”
Ekleme Tarihi: 22 Kasım 2022 - Salı

GENÇLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM!

Sevgili dostlar,

Son zamanlarda şahit olduğum bazı gençlerin sohbetleri beni fazlasıyla üzdü. Bazı gençlerde oluşan yabancı hayranlığı, ülkesini küçük görme düşünceleri gerçekten çok düşündürücü.

Kurtuluş mücadelemizde atalarımız 15-16 yaşlarında cepheye giderek şehit düştü. Hiçbir zaman kendilerini düşünmediler. Düşündükleri şu anda özgürce yaşamış olduğumuz vatanımızın toprağını, milletimizin birliğini korumaktı. Şanlı bayrağımız özgürce o atalarımız sayesinde dalgalanıyor.

Atalarımız bile bile şehit olmaya giderken hiçbir zaman başka ülkelere gitmeyi düşünmedi. Onların tek gayesi ülkemizi özgür olarak gelecek nesillere bırakmaktı.

İşte o atalarımız sayesinde dünyanın gördüğü en büyük Kurtuluş Savaşı kazanıldı.

Ancak bugün gelinen noktada bazı gençlerimiz vatanını terk etmek, başka ülkelerde yaşamak, orada çalışmak, o ülkeye hizmet etmek istiyor.

Bunu yaparken de siyasi nedenleri öne sürüyor.

Şunu unutmamak lazım; özde olan devletimizin, vatanımızın, milletimizin birliğidir. Siyasiler gelip geçici ancak Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar kalıcıdır. Ülkemizin daha güçlü olması, bizim elimizdedir. Gençlerimiz kendilerine olduğu kadar ülkesi içinde çalışmalıdır.

Bu da ancak gençlerimize vatan, devlet, bayrak, cumhuriyet sevgisi aşılayarak olur. Böylece gençlerimiz bu millete hizmet etmeyi öğrenir.

O yüzden buradan Milli Eğitim Bakanlığı’na bir çağrıda bulunmak istiyorum;

Çocuklarımıza, gençlerimize vatan, millet, devlet, bayrak, cumhuriyet, Atatürk sevgisini daha çok aşılamak için çalışmalar yapın. Ülkemizin gücünü, tarihini, imkansız denenleri nasıl başardığını gençlerimize iyi öğretin.

Bu ülkeye ihanet edenlerin gençlerimizi etkilemesine, akıllarını çelmesine izin vermeyelim. Bunu yaparken de Atatürk’ün gençlere şu sözleri rehberimiz olsun;

“Cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.”

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve haberbodrumgazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.